Прес-конференція Зеленського: емоції відволікали від фактів

Незважаючи на те, що президент України Володимир Зеленський провів уже не одну годину в розмовах із журналістами, і вже має в цьому досвід, він ніяк не може або не хоче усвідомити, що журналістська мова – це мова фактів, і аж ніяк не мова емоцій. Це неусвідомлення він і продемонстрував наочно на прес-конференції «тридцятьох».

У президента немає розуміння, що журналіст обов’язково буде говорити мовою фактів, а питання формулюватиме таким чином, щоб деталізувати або прояснювати факти. Невміння журналіста це робити означає професійну непридатність.

Тим не менше, президент усю прес-конференцію займався саме цим: намагався перетягнути журналістів з їхньої фактологічної позиції в позицію емоційну. Для цього президент не гребував нічим: ані переходом на особистості («Міша»), ані постійним самоствердженням («я президент»), ані агресивністю (обіцяв відповісти на запитання і не відповідав).

Узагалі, ця прес-конференція дуже вирізнялася агресією Зеленського в бік журналістів. Агресія не приховувалася. Чи це може мати наслідки для свободи слова в країні? Може. Тому що постфактум, за закритими дверима, коли емоції взагалі можна не стримувати, під цими емоціями можуть бути прийняті руйнівні рішення. Мати таку агресивність до журналістів і душити це в собі потребує надто великих енергетичних витрат, тому якимось чином ця агресивність має віднайти шпарину.

?>